Nowa lokalizacja

IMG_5520

Od pewnego czasu pracuję w nowej lokalizacji:

os. Przyjaźni 9/3

Zapraszam

DSC_0047

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psychopaci są wśród nas?
Co różni odnoszącego sukcesy maklera giełdowego, buddyjskiego mnicha i psychopatycznego mordercę? Z pozoru pytanie mogło by brzmieć odwrotnie: czy jest coś co w ogóle mają ze sobą wspólnego? Okazuje się, że bardzo wiele: wyjątkowo wysoki poziom koncentracji, uważność i spostrzegawczość, niski poziom lęku, ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia.
Kevin Dutton skrupulatnie zapoznał się z dotychczasowym stanem wiedzy na temat psychopatii, przeprowadził serię własnych pomysłowych badań i wyciągnął wnioski. Zgodnie z jego tezami obecne społeczeństwo staje się coraz bardziej psychopatyczne. "Mądrość psychopatów"Jednak nie jest to powód do bicia na alarm, cechy charakterystyczne dla psychopatów mogą się bowiem okazać przydatne nie tylko dla jednostek, które predestynują do odnoszenia sukcesów w wielu dziedzinach życia, ale i dla społeczności, korzystającej z umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, nieustraszoności i gotowości do działania ratowników, lekarzy, strażaków, żołnierzy.
„Chodzi nie o sam fakt bycia psychopatą, chodzi o metodę bycia psychopatą” – wyjaśnia Dutton. Psychopatię spostrzega jako złożone spektrum wielu dyspozycji, mogących występować w różnym nasileniu i różnych konfiguracjach u poszczególnych jednostek, co owocuje ogromną różnorodnością typów ludzkich. Zatem gdzie szukać, jeśli chcecie znaleźć największą liczbę psychopatów? W więzieniu? A może na szczytach korporacyjnej drabiny?
Zainteresowanym psychologią polecam wciągającą, wartką i zaskakującą lekturę, która może zmienić spojrzenie na współczesny świat i samego siebie. Czy ktoś już żałuje, że nie jest psychopatą?